Edukacja

Królowa nauk oraz przedmioty ścisłe

Off 35

Królowa nauk oraz przedmioty ścisłe
Wszyscy słyszeliśmy o rozumach ścisłych i typowo humanistycznych. Słyszeliśmy też oraz o takich przedmiotach. Z całą pewnością i my sami zaliczamy się którejś z grup ludzi – tych, którzy mają banalne umysły ścisłe lub ewentualnie tych, którzy są pospolitymi humanistami. Osoby obdarzone umysłami ścisłymi myślą niesłychanie logicznie, bez problemu poradzą sobie z rozwiązywaniem nawet nadzwyczaj ciężkich zadań matematycznych. Figury z takim umysłem lubią przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę, chemię oraz nie mają przenigdy problemów z przyswajaniem wiedzy z tych właśnie przedmiotów. Wiedza z przedmiotów ścisłych jest zdają sobie sprawę z tego trudną, dla wielu z nas ciężką do opanowania. W następstwie tego również ludzie – typowi humaniści – w szeregu przypadków mają kłopoty z matematyką czy innymi ścisłymi przedmiotami. Muszą poświecić dużo czasu, aby opanować materiał, aby nauczyć się rozwiązywać zadania. Taka mądrość jest nam nadzwyczaj pomocna w życiu. I nawet jeśli nie uwielbiamy matematyki czy fizyki powinniśmy opanować materiał, przynajmniej ten podstawowy z tego oczywiście aspektu, z zakresu tych sfer nauki. Matematyka to władczyni nauk – wiemy o tym wszyscy. Mówi się, że wszystkie inne sfery opierają się właśnie na matematyce. I faktycznie jest w tym dużo prawdy. Są niemniej jednak i takie przedmioty, takie dziedziny nauki, jakie z matematyką są ledwo luźno scalone ale nie opierają się na niej. Jeżeli jesteśmy sztampowymi humanistami wtedy edukacja matematyki ma prawo sprawiać nam trudność – głównie w późniejszym etapie edukacji. Kształcimy się przez pełne życie – najtrudniejszych rzeczy powinniśmy przyuczyć się w liceum oraz na studiach. Tam matematyka jest na de facto wysokim, wprawnym poziomie.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Szkoła oraz lekcje z różnych przedmiotów

    Szkoła oraz lekcje z różnych przedmiotów Nauka to konieczność. W nowoczesnych czasach – w cywilizowanym globie oświata jest zobowiązaniem oraz wszyscy taki obowiązek powinniśmy uskutecznić. W następstwie tego też jako drobne, sześcioletnie dzieci zostajemy posłani przez rodziców do szkoły. To oczywiście w szkole uczymy się wszystkiego, co w przyszłości przyda nam się w powszednim istnieniu….

  • Lekcje przyrody i lokalnego

    Lekcje przyrody i lokalnego Kształcimy się różnych rzeczy. Czasami pozyskujemy wiedzę typowo życiową, niekiedy dowiadujemy się różnych teoretycznych wiadomości na różne tematy. W szkole mamy różnorodne przedmioty. Oczywiście im jesteśmy starsi tym poważniejszych oraz trudniejszych rzeczy się uczymy. Już w najmłodszych klasach szkoły fundamentalnej dowiadujemy się wiadomości na temat natury. Natura otacza nas, jest wobec…