Inne

Edukacja – szansa dla każdego człowieka

Off 5

{Wszyscy słyszeliśmy o rozumach ścisłych oraz typowo humanistycznych. Słyszeliśmy także oraz o takich przedmiotach. Z całą pewnością oraz my sami kwalifikujemy się którejś z grup ludzi – tych, którzy mają pospolite umysły ścisłe bądź tych, którzy są sztampowymi humanistami. Osoby obdarzone umysłami ścisłymi myślą niesłychanie logicznie, bez problemu poradzą sobie z rozwiązywaniem nawet niezmiernie kłopotliwych zadań matematycznych. Osoby z takim rozumem ubóstwiają przedmioty ścisłe – matmę, fizykę, chemię i nie mają nigdy problemów z przyswajaniem wiedzy z tych właśnie przedmiotów. Wiedza z przedmiotów ścisłych jest zdają sobie sprawę z tego trudną, dla wielu z nas ciężką do opanowania. W następstwie tego także ludzie – typowi humaniści – niejednokrotnie mają trudności z matematyką czy innymi ścisłymi przedmiotami. Muszą poświecić dużo czasu, by opanować materiał, aby nauczyć się rozwiązywać zadania. Taka wiedza jest nam nadzwyczaj pomocna w życiu. I nawet jeśli nie kochamy matematyki czy fizyki powinniśmy opanować materiał, chociaż ten podstawowy z tego oczywiście zakresu, z obrębu tych dyscyplin nauki. Matematyka to władczyni nauk – wiemy o tym wszyscy. Mówi się, że wszystkie inne dyscypliny opierają się naturalnie na matematyce. I faktycznie jest w tym dużo prawdy. Są jednakże oraz takie przedmioty, takie dziedziny nauki, które z matematyką są ledwo luźno powiązane ale nie opierają się na niej. Jeżeli jesteśmy szablonowymi humanistami wówczas edukacja matematyki ma okazję sprawiać nam trudność – głównie w późniejszym etapie edukacji. Kształcimy się przez pełne życie – najtrudniejszych rzeczy powinniśmy nauczyć się w liceum i na studiach. Tam matematyka jest na de facto wysokim, zaawansowanym poziomie.

źródło: http://disklok-4.pl

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Szkolenie czytania

    Szkolenie czytania Pozyskiwanie wszelakiej wiedzy nieodłącznie powiązane jest z czytaniem. Istotnie, wolno też uczyć się słysząc – na wykładach błyskotliwych ludzi, lub też oglądając telewizję. Niemniej jednak nie da się, tak po prostu, zachować w pamięci wszystkiego, co się usłyszało. Nieraz w takich przypadkach robi się notatki, jakie, by były efektywnie wykorzystane, przystaje później odczytać….

  • Królowa nauk oraz przedmioty ścisłe

    Królowa nauk oraz przedmioty ścisłe Wszyscy słyszeliśmy o rozumach ścisłych i typowo humanistycznych. Słyszeliśmy też oraz o takich przedmiotach. Z całą pewnością i my sami zaliczamy się którejś z grup ludzi – tych, którzy mają banalne umysły ścisłe lub ewentualnie tych, którzy są pospolitymi humanistami. Osoby obdarzone umysłami ścisłymi myślą niesłychanie logicznie, bez problemu poradzą…