Edukacja

Królowa nauk oraz przedmioty ścisłe

Off 33

Królowa nauk oraz przedmioty ścisłe
Wszyscy słyszeliśmy o rozumach ścisłych i typowo humanistycznych. Słyszeliśmy też oraz o takich przedmiotach. Z całą pewnością i my sami zaliczamy się którejś z grup ludzi – tych, którzy mają banalne umysły ścisłe lub ewentualnie tych, którzy są pospolitymi humanistami. Osoby obdarzone umysłami ścisłymi myślą niesłychanie logicznie, bez problemu poradzą sobie z rozwiązywaniem nawet nadzwyczaj ciężkich zadań matematycznych. Figury z takim umysłem lubią przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę, chemię oraz nie mają przenigdy problemów z przyswajaniem wiedzy z tych właśnie przedmiotów. Wiedza z przedmiotów ścisłych jest zdają sobie sprawę z tego trudną, dla wielu z nas ciężką do opanowania. W następstwie tego również ludzie – typowi humaniści – w szeregu przypadków mają kłopoty z matematyką czy innymi ścisłymi przedmiotami. Muszą poświecić dużo czasu, aby opanować materiał, aby nauczyć się rozwiązywać zadania. Taka mądrość jest nam nadzwyczaj pomocna w życiu. I nawet jeśli nie uwielbiamy matematyki czy fizyki powinniśmy opanować materiał, przynajmniej ten podstawowy z tego oczywiście aspektu, z zakresu tych sfer nauki. Matematyka to władczyni nauk – wiemy o tym wszyscy. Mówi się, że wszystkie inne sfery opierają się właśnie na matematyce. I faktycznie jest w tym dużo prawdy. Są niemniej jednak i takie przedmioty, takie dziedziny nauki, jakie z matematyką są ledwo luźno scalone ale nie opierają się na niej. Jeżeli jesteśmy sztampowymi humanistami wtedy edukacja matematyki ma prawo sprawiać nam trudność – głównie w późniejszym etapie edukacji. Kształcimy się przez pełne życie – najtrudniejszych rzeczy powinniśmy przyuczyć się w liceum oraz na studiach. Tam matematyka jest na de facto wysokim, wprawnym poziomie.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Nauka i zdobywanie wiedzy

    Nauka i zdobywanie wiedzy W współczesnych czasach bardzo istotne jest zapewnienie sobie wyśmienitego wykształcenia, takiego które zezwoli nam na zapoznanie się z jak największą ilością korzystnych elementów. Wygodna wiedza oraz umiejętności są dziś bardzo, ale to niezwykle istotne. Na uczelniach kształciło się albowiem latami rzesza humanistów, jacy nie posiadają jakichkolwiek użytecznych zdolności. Wielu z nich…

  • Szkoła oraz lekcje z różnych przedmiotów

    Szkoła oraz lekcje z różnych przedmiotów Nauka to konieczność. W nowoczesnych czasach – w cywilizowanym globie oświata jest zobowiązaniem oraz wszyscy taki obowiązek powinniśmy uskutecznić. W następstwie tego też jako drobne, sześcioletnie dzieci zostajemy posłani przez rodziców do szkoły. To oczywiście w szkole uczymy się wszystkiego, co w przyszłości przyda nam się w powszednim istnieniu….